Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
   Społeczna Koalicja Sprzeciwu
wobec Roszczeń Niemieckich

pierwsze polskie porozumienie ponad podziałami
broniące polskich interesów narodowych

kontaktowy adres poczty elektronicznej: bszczesny@autograf.pl


Oświadczenie
Przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Inicjatywnego

z dnia 2 listopada 2006 r.

w sprawie nagonki na Społeczną Koalicję Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich prowadzonej na portalu internetowym Wikipedia oraz usunięcia hasła encyklopedycznego odnoszącego się do działalności Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich.

  

    Niniejszym w imieniu Ogólnopolskiego Komitetu Inicjatywnego składam protest do władz Fundacji Wikimedia oraz Stowarzyszenia Wikimedia Polska w związku z natarczywą nagonką na Społeczną Koalicję Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich prowadzoną w ciągu ostatnich dni na portalu internetowym Wikipedia w polskiej wersji językowej.
    Na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku kalendarzowego na portalu internetowym Wikipedia w polskiej wersji językowej pojawiło się hasło encyklopedyczne Społeczna Koalicja Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich wyjaśniające czytelnikom Polskiej Wikipedii podstawowe zagadnienia na temat Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich: kiedy powstała, czym jest, do czego dąży, jakie ma założenia ideowe, jakie organizacje społeczno-polityczne zrzesza, do czego się odwołuje, jaką prowadzi działalność, jakie posiada dokonania itp.
    Już 18 lipca br. została rozpoczęta pierwsza akcja mająca znamiona swoistej nagonki na Koalicję. Użytkownik Xabi w tym dniu zgłosił wniosek o usunięcie hasła encyklopedycznego Społeczna Koalicja Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich. Zarzucił autorom hasła próbę upolitycznienia Wikipedii (sic!). W obronie hasła wystąpił użytkownik Praga, zwracając uwagę na fakt, iż Polska Wikipedia zawiera wiele haseł odnoszących się do koalicji o wiele mniejszych i o wiele mniej znaczących, takich jak np. Koalicja Przeciw Młodzieży Wszechpolskiej powołana przez sześć zaledwie organizacji lewicowych sprzeciwiających się ideom i działalności Młodzieży Wszechpolskiej. Na wniosek użytkownika Xabi rozpoczęte zostało głosowanie zgodnie z obowiązującym regulaminem, w którym to głosowaniu ogół użytkowników Polskiej Wikipedii miał się wypowiedzieć za lub przeciw pozostawieniu hasła encyklopedycznego dotyczącego Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich. Za pozostawieniem hasła opowiedzieli się użytkownicy: Praga, Strongfort, Lajsikonik, Semper malus, Grzegorz Dąbrowski, Tomq, Sobol2222, Gardomir, Zboralski, Jozef-k, PawełMM, Vuvar1, Xabi, ArturM, LUCPOL, Zuska1, PawełS, Wyglif, Czestomir, Omasz, Garcia, Radoc. Przeciwko pozostawieniu hasła, czyli za usunięciem informacji o naszej Koalicji z portalu internetowego Wikipedia w polskiej wersji językowej, to znaczy przeciw Koalicji, głosowali użytkownicy: Julo, Wulfstan, Stascream, Kubaland, Drozdp, Mix321, Superborsuk, Gdarin, Mlepicki, Antares, Shaqspeare, Cień. Ogół użytkowników Polskiej Wikipedii opowiedział się jednoznacznie za pozostawieniem hasła encyklopedycznego odnoszącego się do naszej Koalicji na portalu internetowym Wikipedia. Tym samym obrońcy dobrego imienia Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich odnieśli niewątpliwe zwycięstwo. Koalicja uzyskała 22 głosy za pozostawieniem i zaledwie 12 głosów przeciwko pozostawieniu.
    Pierwsze zwycięstwo obrońców dobrego imienia Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich nie spodobało się najwidoczniej kilku użykownikom Polskiej Wikipedii, którzy z czasem uzyskali w portalu bardzo duże wpływy i formalne uprawnienia, a gdy już nabrali siły zwarli szyki prowadząc nikczemną nagonkę nie tylko na Społeczną Koalicję Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich, ale także na prawie wszystkie organizacje członkowskie współtworzące nasze porozumienie. W bardzo krótkim czasie usunięto istniejące i wartościowe hasła encyklopedyczne odnoszące się do naszych organizacji członkowskich: Ogólnopolskiego Komitetu Inicjatywnego, Bloku Solidarności Narodu, Forum Słowiańskiego, Frontu Narodowo-Robotniczego, Fundacji Pomocy "Antyk", Klubu Dyskusyjnego im. Ignacego Paderewskiego, Klubu Myśli Narodowej Calisia, Klubu Seniora przy Katolickim Stowarzyszeniu Wychowawców Oddział Wrocław, Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce, Lewicowego Forum Dyskusyjnego, Młodzieżowego Porozumienia Organizacji Patriotycznych, Narodowego Ruchu Antyunijnego, Organizacji Młodych Polaków, Polskiego Ruchu Uwłaszczeniowego, Partii "Praca Zdrowie Ekologia", Przymierza Narodowej Odnowy, Radia Pomost Arizona, Ruchu Młodych Obozu Wielkiej Polski, Ruchu Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją, Ruchu Społeczno-Politycznego "Pomost", Stowarzyszenia "Nazareth Famille", Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski, Stowarzyszenia Patriotycznego "Viritim", Stowarzyszenia Patriotycznego "Wola - Bemowo", Unii Polskich Motocyklistów Świata "Orzeł Biały", Wolnego Radia Polska, a także wielu znaczących polskich organizacji społecznych i politycznych nie należących do naszej Koalicji, ale reprezentujących podobne poglądy na sprawę roszczeń niemieckich wobec Polski. Usuwając wyżej wymienione hasła encyklopedyczne nadzwyczajnie często używano bardzo obraźliwych, złośliwych epitetów i uwag charakteryzujących te organizacje w mniemaniu osób się wypowiadających. Była to widoczna nagonka na działalność patriotycznych organizacji polskich i polonijnych. Z kilku haseł, których nie usunięto, wycinano szybko fragmenty tekstu mówiące o przystąpieniu i członkostwie danej organizacji w Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich. Oczywiście wśród użytkowników Polskiej Wikipedii znaleźli się godni reprezentanci Polskiego Interesu Narodowego, którzy podejmowali walkę, niczym przysłowiową walkę z wiatrakami, dążąc do zachowania tak ważnych informacji o działalności Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich w portalu internetowym Wikipedia. 
    Do największego kryzysu wiarygodności Polskiej Wikipedii doszło, gdy w dniu 25 października br. nieprzychylny nam użytkownik Szwedzki zgłosił ponownie wniosek o usunięcie hasła encyklopedycznego odnoszącego się do Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich. O rozwagę ponownie zaapelował użytkownik Praga, wspaniałomyślnie próbując zatrzymać głosowanie, składając zapytanie w sprawie podstawy prawnej powtórnego głosowania, niestety jednak nie udało się i zawziętość niektórych użytkowników Polskiej Wikipedii wzięła górę nad rozumem i obiektywnością. Aż 24 użytkowników Polskiej Wikipedii opowiedziało się przeciwko Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich i zagłosowało za usunięciem hasła encyklopedycznego odnoszącego się do naszej działalności. Przeciwko Koalicji, a tym samym wbrew bezdyskusyjnym postulatom słusznej obrony nienaruszalności zachodniej granicy polskiej, opowiedzieli się użytkownicy: Szwedzki, Migatu, Lajsikonik, Starscream, Julo, messerWoland, Pimke, Wulfstan, Maire, CaiN, Marbra92, Jozef-k, Bismarck, Gabriel A. Ciemnogrodzki, Ludmiła Pilecka, VanRichter, jedyooo, Superborsuk, Mario58, Encepence, DinigirXul, Arfrever F. Taifersar Arahesis, Ryzykfizyk, Galileo01. Za pozostawieniem hasła głosowało jedynie trzech użytkowników Polskiej Wikipedii, których należy wyróżnić jako ostatnich obrońców krzewienia wiedzy o polskim sprzeciwie wobec roszczeń niemieckich na portalu internetowym Wikipedia, byli to: Marcin Suwalczan, Praga, Kolanin.
    Zadziwia zawziętość niektórych użytkowników Polskiej Wikipedii w niszczeniu pieczołowicie opracowanego hasła encyklopedycznego odnoszącego się do Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich. Tym bardziej nas jako Ogólnopolski Komitet Inicjatywny, będący inicjatorem zawiązania Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich, zadziwia sposób prowadzenia nikczemnej nagonki na tak znaczące porozumienie zrzeszające ponad sześćdziesiąt polskich organizacji społeczno-politycznych. Nasza Koalicja jako pierwsze polskie porozumienie ponad podziałami występujące jednoznacznie w sprzeciwie wobec roszczeń niektórych Niemców wobec Polski, powinna liczyć na uznanie, którego jednak zabrakło wśród większości użytkowników Polskiej Wikipedii.
    W związku z powyżej opisaną sytuacją Ogólnopolski Komitet Inicjatywny postanowił złożyć protest do władz Fundacji Wikimedia i Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Zwracamy się z wnioskiem o przywrócenie hasła encyklopedycznego odnoszącego się do działalności Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich. Zwracamy się z wnioskiem formalnym o unieważnienie drugiego głosowania nad wnioskiem o usunięcie hasła dotyczącego Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich. Jako podstawową przesłankę do unieważnienia i ewentualnej reasumpcji, bądź też całkowitego zaniechania powtórnego głosowania, należy uznać fakt zaistnienia na portalu internetowym Wikipedia niewątpliwej nagonki na Społeczną Koalicję Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich i organizacje ją współtworzące.

Za Ogólnopolski Komitet Inicjatywny

/-/ Bernard Szczęsny

P R Z E W O D N I C Z Ą C Y


Powrót do strony głównej